Blog

6 İhtişamlı Yemek Odası Takımı

6 İhtişamlı Yemek Odası Takımı

Yemek odası tüm aile sakinlerinin bir araya geldiği ve sohbet ettiği bir alandır. Bu nedenle bu alanların tasarımı konusunda özen gösterilmelidir. Yemek odalarında kullanılan en ufak bir aksesuardan kapsamlı yemek odası takımına kadar her detay üzerine düşünülmelidir. Yemek odası takımı seçilir iken bu takımda kullanılan parçalarını iskeletinin sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle takımı uzun yıllar kullanmayı düşünüyor iseniz iskeleti ahşap olan yemek odaları arasından bir seçim yapabilirsiniz. Takım seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, takımın ergonomik olmasıdır. Ergonomik sandalyeler ve sandalye boyutuna uyumlu bir masa, sağlıklı bir şekilde yemek yemenizi sağlayacaktır. Aşağıda hem sağlam hem de ergonomik birkaç yemek odası takımına yer verilmiştir. Bu takımlardan yola çıkarak kendi dekorasyon fikrinizi oluşturabilirsiniz.

İmpera Yemek Odası Modeli

İmpera Yemek Odası Modeli

Klasik tarzı benimseyen aileler için özel olarak tasarlanan İmpara Yemek Odası Modeli sizlere eşsiz bir kapı aralamaktadır. Son dönemlerde sık sık gündeme gelen bu model, yemek odası dekorasyonu için yeni bir soluk kazandırmıştır. Eğer yemek odanızda sıradan takımlardan sıkıldı iseniz İmpera modeli tercih ederek yemek odanızda özgün bir atmosfer yaratabilirsiniz. Evrensel olarak bilinen bu model farklı kültürlerden esinlenerek oluşturulmuştur. Modeli yemek odanızda kullanarak yalnızca yemek odanızın değil tüm evinizin atmosferini değiştirebilirsiniz. Özellikle klasik mobilyaların tutkunu iseniz bu model tam size göredir. Osmanlı Dönemi’nin saray mimarisinden gelen model odalarınıza nostaljik bir hava katmaktadır.

Angel Yemek Odası Modeli

Angel Yemek Odası Modeli hem zarafet hem de sadeliği bir arada bulundurmaktadır. Bu model içerisinde geniş bir renk skalası mevcuttur. Özgün desen tasarımları ile keskin çizgileri bir araya getiren model, oldukça estetik görünmektedir. Angel model sayesinde modern bir kültürü odalarınıza kadar taşıyabilirsiniz. Günümüzün esintilerini bünyesinde barındıran model, çağdaş çizgiler ile sizlerin dikkatini çekmektedir. Eğer ki kimsenin sahip olmadığı özgün bir yemek odası tasarımı arıyor iseniz bu takımı seçebilirsiniz. Sandalyelerinde konforlu bir oturma deneyimi sunan takım, şıklığı ile de göz kamaştırmaktadır. Sıradan tasarımlarda uzaklaşan masada özgün geometrik desenlere yer verilmiştir. Modelde yer alan şifonyer ve aynasında da sıradanlıktan çok uzakta bir dekorasyon söz konusudur.

Martin Yemek Odası Modeli

Martin Yemek Odası Modeli klasik bir tarzı ön plana çıkarmaktadır. Martin model içerisinde minimal dokunuşları ve aykırı renk geçişlerini bir arada bulabilirsiniz. Beyazın ya da siyahın ağırlıklı olarak kullanıldığı bu model, 2022 yılı itibari ile oldukça popüler bir konuma gelmiştir. En asil görünümleri bünyesinde barındıran model, evinizin daha ihtişamlı ve daha enerjik görünmesini sağlayacaktır. Aykırı renklerin bir arada kullanıldığı bir model arıyor iseniz tercihinizi Martin modelden yana yapabilirsiniz. Modelde bazı süslemelere yer verilmiş olup bu süslemeler zümrüt ta da hardal tonlarındadır.

Bent Yemek Odası Modeli

Bent Yemek Odası Modeli dendiği zaman akla ilk olarak sade bir tasarım gelmektedir. Bent modelinin ortaya çıkmasında Fransız kültürü etkili olmuştur. Uzun bir dönem estetik kaygı duyan Fransızların sade yaşam stili bu takımda hayat bulmuştur. Sandalyelerinde sade bir tasarımı göz önünde bulunduran bu model, konforlu süngerleri ile de oldukça kullanışlıdır. Eğer rahatlığı ve sadeliği bir arada arıyor iseniz bu modeli tercih edebilirsiniz. Soft renkleri ile dikkatleri üzerine çeken model, ahşap oymalar içermektedir.

Bona Yemek Odası Modeli

Bona Yemek Odası Modeli

Bona Yemek Odası Modeli yeni nesil bir yemek odası tasarımına örnektir. Lake ile kaplı olması, pürüzsüz bir görünüme sahip olması ve eşsiz tasarımı sayesinde bu ürün oldukça kullanışlıdır. Parlak kısımlarında keten, deri ve kadife gibi kumaşlara yer verilen takımda kaliteli süngerler kullanılmıştır. Canlı tonları sadelik ile harman ederek sizlere sunan bu takım; yemek masası, şifonyer, sandalye, ayna ve konsoldan oluşmaktadır.

Celso Yemek Odası Modeli

Celso Yemek Odası Modeli evinizin sadeliğini canlı renkleri ile yok etmek amacıyla hazırlanmıştır. Lake boya ile kaplanan bu modelde beyaz, hardal ve mavi gibi farklı renk tonları bulunmaktadır. Bu renk tonlarına bazı kısımlarda siyah ve mor da eşlik etmektedir. Kapitone detaylar ile dikkatleri üzerine çeken bu model, farklı parçaları bünyesinde barındırmaktadır. Gözü yormayan renk geçişlerine sahip model ile yemek odalarınızı 2022’ye uygun şekilde tasarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir