Blog

2022’de Adından Söz Ettirecek Koltuk Modelleri

Adından Söz Ettirecek Koltuk Modelleri

Yeni koltuk takımı alır iken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan ilki, ürünün kaliteli olmasıdır. Koltuk ve kanepelerde kullanılan iskelet sağlam bir malzemeden üretilmiş olmalıdır. Buna ek olarak kanepelerin kumaşları da sıvıya ya da yırtılmalara karşı dayanım sağlamalıdır. Kaliteli ürün seçilir iken kişilerin kendi bütçelerini de hesaba katması gerekmektedir. Fiyat ile kalitenin paralel olarak ilerlediği koltuk takımı modelleri en ideal olacaktır. Takım seçilir iken 2022 kreasyonuna da uyum sağlaması gerekmektedir. Geçmişin esintilerini geleceğin çağdaş fikirleri ile bir arada bulunduran takımlara aşağıda yer verilmiştir. Bu 6 farklı mobilya takımı sayesinde evlerinizi istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Gerek Yunan sanatı gerekse de Fransız kültüründen esinlenilerek oluşturulmuş mobilyalar sizleri beklemektedir.

Rio Koltuk Takımı

Rio Koltuk Takımı

Rio Koltuk Takımları geçmiş ve günümüzü harmanlayarak özgün bir dekorasyon fikri ortaya çıkarmıştır. Mobilyaların tasarımında altın, gümüş ve ahşap varaklardan oymalara kadar pek çok desen kullanılmıştır. Modelin her bir koltuğunda canlı renkler benimsenmiştir. Sanat eserlerinin güzelliğinden yola çıkılarak üretilen bu takım, evlerinizi eski bir mimarideki gibi hissettirecektir. Bu koltuk modeli ile hem klasik hem de modern stili bir arada bulabilirsiniz. Konforlu bir tasarıma sahip olan modelde, yüksek HR değerine sahip koltuk süngerleri kullanılmıştır. Bu süngerler oturdukça derinleşen bir yapıya sahiptir. Rio modelde kullanılan kumaş genel olarak satendir. Satenin yanı sıra sölün ve kadife kumaşlara da rastlanmaktadır. Keten kumaşın kullanıldığı kısımlar daha sert olmakta ve antik bir görünüm sunmaktadır.

Martin Koltuk Takımı

Martin Koltuk Takımları kapitoneli bir tarzı benimseyerek doksanlı çağları yansıtmayı amaçlamaktadır. Özellikle çocukluğu doksanlı çağlarda geçen insanların tercihi bu modeldir. Baklava desenleri ve geniş düğmeleri ile dikkat çeken model oldukça estetik görünmektedir. İskeletinde ceviz ağacından yararlanılan takımın oymalı süslemeleri mevcuttur. Takımda farklı kumaş rengi seçeneklerine yer verilmektedir. Hâkî yeşil, krem ya da bordo gibi renkler arasından kendi zevklerinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Koltuklarında rahat bir kumaşa sahip olan bu model, oturdukça içine çeken yapısı ile sizleri rahat ettirecektir.

İmpera Koltuk Takımı

İmpera Koltuk Takımı genel olarak kapitone işlemeleri ile çevrelenmiştir. Kadife kumaşlar ile kaplanan koltuk modeli yumuşak bir dokuya sahiptir. Doksanların havasını andıran bu modelde farklı kumaş alternatifleri de bulunmaktadır. Keten ya da sönil tarzda modeller tercih ederek evinizin daha geleneksel bir şekilde döşenmesini sağlayabilirsiniz. Çocukluk yıllarından kalma nostaljik hava, bu takım sayesinde salonlarınıza taşınacaktır. Günümüzün modern anlayışından tam olarak kopmayan model, oldukça dekoratif görünmektedir.

Bona Koltuk Takımı

Bona Koltuk Takımı hem lüks hem de sade anlayışları bir arada taşımaktadır. Modasını yıllar boyunca kaybetmemiş Yunan sanatından esinlenen bu model, günümüz modası ile harmanlanmıştır. Modelde Neo tarzı klasik bir dekorasyondan yararlanılmıştır. Yalnızca Yunan kültüründen esinlenmekle kalmayan model, Fransız kültüründen de payını almıştır. Zarafetini Fransızlardan alan bu mobilya ile evinizi eski zamanlara göre dizayn edebilirsiniz.

Bent Koltuk Takımı

Bent Koltuk Takımı

Bent Koltuk Takımı hem antik Yunan hem de antik Roma dönemlerini bir arada kullanmıştır. Gümüşlerin şehvetli dünyasını kanepelere yansıtan bu modelde, altın varaklar da bulunmaktadır. Farklı desen ve renk çeşitliliğine sahip olan modelde 18. Yüzyıla ait esintiler bulabilirsiniz. Görenleri hayran bırakan bu model, altın ve gümüşe rağmen sade bir tasarıma sahiptir. Osmanlı Kültürü’nden baz alınarak oluşturulan bu modelde saray mobilyalarının tarzı benimsenmiştir. Eğer eski dönemlere ait bir merakınız var ise bu modeli tercih edebilir ve salonlarınızı süsleyebilirsiniz.

Angel Koltuk Takımı

Angel Koltuk Takımı eski çağ esintilerini bir kenara bırakarak yeni modayı yansıtmaktadır. Angel modelde koltuklar günümüz dekorasyonuna ait minimal çizgiler taşımaktadır. Modern tarzdan ziyade klasik tarzı benimseyen bu model, özgün geometrik şekillerle oluşturulmuştur. L tipi ya da oval bir tasarıma sahip olan koltuk oldukça kullanışlıdır. Koltuk takımlarının desenleri ve renkleri farklı olabilmektedir. Koltuk takımlarının kol koyma kısımları sünger ile doldurularak konfor seviyesi artırılmıştır. Eğer evinizde yenilikçi çağın ayak izlerini yansıtmak istiyor iseniz bu modelden yararlanabilirsiniz. Model tamamen yenilikçi çağa göre dizayn edilmiş olup minimal çizgilerden yardım alınarak tasarlanmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir