Blog

Yatak Odalarında Konfor ve Şıklık

Refah Görünümü ile Trio Yatak Odası Modeli

Yatak odaları evinizin en kişisel yerleridir. Tabi ki yatak odası secerken detaycı ve özenli olmalısınız. Yılka yatak odaları detay acısından sizin isteklerinizi karsılar. Bu yerler sizin rahatladığınız ve yeniden şarj olarak güne daha dinç başlamanıza olanak sağlayan yerdir. Bu nedenle yatak odası takımı alırken de konforunuza, şıklığına bakar sizin için en idealini alırsınız.

Yatak Odasında Konfor Ön Planda

Kişisel yaşamınızın en büyük alanı olan yatak odalarının dizaynları konfor ve estetik ile büyüleyici bir hale bürünüyor. Yatak odasının size özel olduğunu unutmadan şıklığı ile konforu ön plana çıkarabilirsiniz. Günün en fazla vakit geçirdiğiniz yer olan bu odalar bir anlamda mabediniz kadar değerli. Sessiz rahat bir gece ile konforlu bir yatakta uyumanın mutluluğu anlatılamaz.

Ruhunuza işlemeyen istediğiniz gibi bir yatak odası yaratamazsanız bu odada zaman geçirmekten çok mutlu olmayabilirsiniz. Bu aşamada alacağınız destekler ile odanızın büyüklüğüne göre perdesinden, komidinine, halısından yatak çarşaflarına kadar tüm eşyalar uyum içinde olmalı siz içerideyken sizlere refah vermelidir.

Yatak odası takımlarını almadan önce araştırma yapmak ve planlama önem arz eder. Bu anlamda uzun yıllar tecrübe ile deneyim kazanmış mobilya üreticilerinin kişilerin isteğine göre ve gerçekten ihtiyaçlarına göre tasarlanan ve üretilen ürünlerin kullanılması önemlidir. Güzel bir yatak odası için teklifleri de değerlendirmek gerekir.

Daha Sıcak Yatak Odası Takımları

Yatak odası takımlarını ve odanızı daha sıcak yapacak, odanın tüm eşyalarında uyumu etkileyecek olan halı mutlaka konulmalıdır. Halının rengi ile tasarımı ve desenleri de odanızla uyum sağlaması gereken diğer etkenlerdir.

Yatak odalarında çok tercih edilmese de güzel bir tablo içeriye ayrı bir hava katacaktır. İddialı bir sanat eserine olması ihtiyaç yoktur sadece odanızı bütünleyici bir tablo yeterli olur. Bunun yanında en çok sevdiğiniz kişinin bir tablosu da odaya ve size hayat verecek dokunuşlar gösterebilir.

Yatak odasının yastıkları da önemli. Yatağınızda bulunacak peluş, aşırı doldurulmuş kırlentler odanızı zengin ve lüks gösterecektir. Bunun yanında yatak üstü kumaşları da bütünlük sağlar.

Şık Bir Armatür İle İyi Bir Işıklandırma

Odanızın tasarımına göre güzel bir armatür sizin hayatınıza renk katacak diğer bir unsur. Göz alıcı ve şık bir armatür seçmeniz önemli. Çok büyük bütçeler de ayırmanıza gerek olmadan ışıklandırması ile odanızı daha romantik yapacak dokunuşları yapabilirsiniz. Yatak odasında aydınlatma ve ambiyans önemli etkenlerdir. Rahat bir yatak odasının ışığa ihtiyacı vardır ve ışık gücü ayarlanabilir bir armatür önemlidir. Yatağınıza uzandığınız zaman ışığın derecesini düşürmek size samimi bir ruh halinin kapılarını açar.

Ahşap Kaplamalar Odanıza Sıcaklık Verir

Dünyanın bütün koşuşturmalarından uzaklaşıp kaliteli bir uyku için yatak odasına çekilmek gibisi yoktur. Bu nedenle uykunuzu konforlu kılacak dokunuşlarınızı en sıcak ve samimi haliyle yapmak gerekir. Yatak odasında ahşap eşyaların olması, doğal ahşap kaplamalar ile kaplanması gibi küçük dokunuşlar odayı daha sıcak kılar. Bu hissi ahşap kaplama ile simüle eden parlak duvar kağıtları ile yapabilirsiniz.

Yatak odalarında kullanacağınız renkler daha çok sizleri sakinleştiren renkler olmalıdır. Bu sebeple renk seçiminiz duvarlardan, yatağınıza, perdelerden halıya kadar bir uyum içinde olmalı, pencelerinizi gerektiğinde çok iyi kapatacak perdeleri olmalıdır.

Güne yeniden şarj olup dinlenmiş bir halinizle başlamak için gecenizin iyi geçmesi gerekir. Bu anlamda da yatak odalarını rolleri büyüktür. Gecenizi keyifli geçirmek adına yeniden tasarladığınız bir yatak odası sizin ruhunuza işler, huzurlu bir uyku imkanı sunar.Özellikle yatağınızın konforu ve yastığınızın yumuşak dokunuşları ile çok derin bir uyku gibisi yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *