Blog

Klasik Tasarım Yatak Odası Takımları İçin Dekoratif Tüyolar

Yılka Luxury Yatak Odaları Banner

Son dönemlerde trend olan şeylerden birisi olarak klasik tasarım yatak odası takımları karşımıza çıkmaktadır. Yatak odalarında klasik takımlar her zaman revaçta olsa da son dönemlerde klasik dekorasyon fikirleri ile yatak odalarında şıklık yaratmak mümkün hale geldi.

Klasik tasarımlar sadece yatak odası değil evin her köşesinde şıklık yaratmak için ideal. Çok iddialı parçaların size göre olmadığını düşünüyorsanız evinizin farklı alanlarında klasik tasarımlara yer verebilir ve kendi zevkinize göre bir ortam yaratmayı başarabilirsiniz. Bunun için birçok farklı yol da denemek mümkündür.

Yazımıza göz atarak klasik tasarım yatak odası takımları hakkında dekorasyon tüyoları alabilir ve kendi evinizde bunları uygulayabilirsiniz.

Sade Renklerden Vazgeçmeyin

Sade renkler klasik evlerin olmazsa olmaz parçasıdır. Çok fazla renk kullanımı daha çok modern ev fikirlerinde kullanılır. Klasik evlerde ise krem, beyaz, gri gibi soft renkler çok daha ilgi çekici olacaktır. Yatak odanızda yatak örtünüzü bu renklerde seçerek aynı zamanda ferah bir görünüm elde etmeniz de mümkün hale gelecektir.

Yatak örtüsü dışında yatak odalarında birçok parça bulunur. Halı, perde ve tül seçimi de önemli konular arasında yer alır. Klasik tasarım yatak odası takımları oluşturmak için bu ürünlerde de açık renklerin kullanımı daha uygun olacaktır. Yine açık pembe, gri, beyaz, krem ve ekru renkleri yatak odalarında kullanımı oldukça uygun ve yaygın olan renkler arasında yer almaktadır.

Ahşap Dokularla Şık Bir Dekorasyon Yaratmak

Yatak odalarında kullanılan mobilyaların seçimi de çok önemlidir. En az örtü, halı, perde gibi ürünlerin yanında mobilya dekorasyonuna da çok önem verilmelidir. Yatak odalarında gardırop, şifonyer, komedin, kitaplık gibi birçok farklı dekorasyon parçası kullanımı yapılabilir. Bunların hepsinin takım olması ile birlikte daha cesur seçimler ile farklı ürünlerin kullanımı da mümkündür.

Eğer klasik tasarım yatak odası takımları dekorasyon tüyosu almak istiyorsanız bu durumda mobilyaların dokusunun ahşap olmasına önem vermelisiniz. Ahşap ürünler bulunduğu odaya doğal bir görünüm katmasının yanı sıra aynı zamanda çok şık olan parçalardır.

Dekorasyonun en önemli parçalarından olan mobilyaların ahşap dokusu için ise farklı renkler tercih edilebilir. Açık ahşap renklerin yanı sıra koyu kahve renkler de çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Eğer odanızda genel olarak açık bir hava mevcut ise bu durumda açık kahve seçimi iyi olacaktır. Aynı şekilde çok ışık almayan bir yatak odanız varsa bu durumda da en iyi seçenek olarak açık kahve mobilya seçimi daha uygun bir seçim olacaktır.

Objelerin Kullanımına Önem Verin

 

Evin her köşesinde olduğu gibi yatak odalarında da objelerin büyük bir önemi bulunur. Bu nedenle obje seçiminde çok dikkatli olunması gerekir. Her objenin odaya uyum sağlaması önemlidir. Böylece şık bir dekorasyon yaratmak mümkün olacaktır.

Yatak odasında kullanılan ve şıklık yaratan objelerden birisi tablolardır. Sevdiğiniz sanatçılara ait olan eserlere yatak odanızda yer vererek odanızda şık ve sofistike bir alan yaratabilirsiniz. Özellikle büyük bir yatak odanız var ise duvarlarının boş kalması şık ve samimi bir görünüm yaratmayacaktır.

Odanızda kullanabileceğiniz diğer objeler ise mumlardır. Mumlar bulunduğu alana pozitif enerji katmaları ile bilinir. Aynı zamanda görünüm açısından da oldukça farklı tasarımlara ait mumlar üretilmektedir. Mum kullanımı ile yatak odanızı sıcak ve samimi bir hale getirebilirsiniz. Klasik tasarım yatak odası takımları ile hayalinizdeki odanın sahibi olabilirsiniz.

Yatak odasında mutlaka yer alması gereken diğer obje ise aynadır. Boy aynasının yanı sıra küçük ve dekoratif özelliklere sahip aynalar ile de ortamda şıklık sağlamak mümkündür. Ayaklı aynaların ahşap olması ise odanız ile uyumlu bir seçim olacaktır.

Işıklandırma Seçimlerinizde Cesur Olun

Işıklandırma seçimleriniz evinizin her köşesi için çok önemli bir detaydır. Eğer karanlık ve küçük bir eviniz var ise çeşitli ışık oyunları ile evinizi olduğundan daha büyük gösterme şansı elde edebilirsiniz. Her zaman açık renkli, aydınlık ışıklar kullanmalısınız. Avize kullanımında doğal ve göz yormayan bir seçim yapılması ise çok daha uygun olacaktır.

Yatak odalarında ışıklandırma denildiğinde akla ilk gelen şeylerden birisi de abajur kullanımıdır. Yatağınızın iki başında yer alan komodinlerin üstüne mutlaka ikili bir abajur takımı eklemelisiniz. Böylece hem şıklık sağlayacak hem de odanızda kitap olurken çok daha rahat edeceksiniz. Klasik tasarım yatak odası takımları için seçilecek abajurları cam detaylarla süsleyebilirsiniz.

Canlı Bitkilere Yer Açın

Odanızda canlı bitkilere mutlaka yer açmalısınız. Canlı ve büyük bitki kullanımları evin her köşesine uygun olan seçimlerdir. Bu seçimler ile evlerinizde sıcak ve samimi bir ortam yaratmak mümkün hale gelecektir.

Günümüzde birçok insan oturma odası, teras, mutfak gibi alanlar başta olmak üzere evlerinin her köşesinde çiçek kullanımına yer vermektedir. Klasik tasarım yatak odası takımları ve bol yeşillikli bir ev ile her zaman enerjinizi yüksek tutabilirsiniz.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *